12mm switch round head Terminal factory and suppliers | Yuda

12mm префрлат круг терминал главата

Краток опис:

LED illuminated momentary or latching stainless steel pushbutton Color Red, Green, Blue, Yellow, White, Orange, Bi-color Diameter of bushing 8mm, 12mm, 16mm, 19mm, 22mm, 25mm, 30mm Illumination Voltage 3V, 5V, 6V, 12V, 24V, 36V, 48V, 110V, 230V, 380V Illuminated Options Non-Illuminated Ring Dot Actuator type Flat, curved, flush   Operation type Momentary or latching Terminal type Pin Terminal, Screw terminal IP degree IP65, IP67, IP68 Contact Configuration 1NO, 1...


 • ФОБ Цена: US $0.01-9.99 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  LED осветлен моментална или latching нерѓосувачки челик копче
  боја Црвена, зелена, сина, жолта, бела, портокалова, Би-боја
  Дијаметар на ракавец 8 милиметри, 12mm, 16mm, 19mm, 22mm, 25mm, 30mm
  осветлување напон 3V, 5V, 6V, 12V, 24V, 36V, 48V, 110V, 230V, 380V
  осветлен Опции Не-Осветлување прстен Dot
  тип побудувачкиот Стан, криви, измијте  
  Вид на работа Моментална или latching
  терминал тип Игла терминал, завртка терминал
  IP степен IP65, IP67, IP68
  контакт Конфигурација 1NO, 1NC, 1NO + 1NC, 2NO + 2NC
  материјал побудувачкиот Од нерѓосувачки челик / месинг обложен со никел / цинк легура
  тело Од нерѓосувачки челик / месинг обложен со никел / цинк легура
  база PBT
  контакт материјал  сребрена легура
  механички век 1,000,000cycles
  електрични живот > 50,000cycles
  LED живот Прибл. 40, 000hours
  Макс. Панел Дебелина: 1-10mm
  Макс. Префрли Оценка 5A / 380VAC
  отпор на контакт ≤50mΩ
  отпор на изолација ≥1000mΩ мин. на 500VDC
  диелектрична Strengh 2000VAC 50Hz мин. меѓу терминалите
  вртежен момент 5 ~ 14nm
  операција притисок 3 ~ 8N
  Операција Темп. -30 ° C + 70 ° C

  aaaвоведе 1воведе 2воведеинформација за продуктот


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!